آموزش تخصصی نرم افزار انسیس ورکبنچ ANSYS workbech ANSYS workbench
 

نحوه تعامل کاربر با نرم افزار ANSYS Workbench

نرم افزار انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) بسته ای نرم‌افزاری است که بر مبنای گسترده‌ترین و عمیق‌ترین تحلیل‌های مهندسی موجود در صنعت ایجاد شده است. این نرم افزار یک نمای شماتیک و ابتکاری از تمام فرآیندهای شبیه‌سازی را بطور یکپارچه در اختیار کاربر قرار می دهد. پلتفرم ANSYS Workbench قابلیت های بی‌نظیری را در زمینه تبادل های دوطرفه‌ی CAD، مکانیزم به‌روز رسانی خودکار پروژه، ابزارهای فراگیر مدیریت پارامترها و بهینه‌سازی یکپارچه، ارایه می‌کند و بخوبی قابلیت توسعه‌ی محصولات را از طریق شبیه‌سازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

معرفی انسیس ورک بنچ ANSYS Workbench

در نسخه‌های جدید ANSYS Workbench بسته‌ی نرم‌افزاری انسیس ANSYS مجدداً مهندسی شده است. شمای خلاقانه‌ی محیط پروژه روشی را که مهندسین با محیط شبیه‌سازی‌ کار می‌کنند، تغییر داده است. پروژه‌ها به صورت گرافیکی به شکل سیستم‌های متصل به هم در یک نمودار مشابه فلوچارت نشان داده می‌شوند. در یک نگاه، کاربران می‌توانند به سادگی هدف کلی پروژه، ارتباط بین اطلاعات و وضعیت پروژه‌ی تحلیلی را دریابند.


نمایی از پنجره کاری نرم افزار انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench)

مدیریت پارامترها در سطح پروژه

تمامی تحلیل های موجود در نرم افزار انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) تغییرات پارامتری شامل ابعاد هندسی CAD، مشخصات مواد، شرایط مرزی و نتایج حاصله را پشتیبانی می‌کنند. پارامترهای تعریف شده در محیط‌های مختلف به صورت مستقیم از پنجره‌ی اصلی پروژه قابل مدیریت هستند که این قابلیت بررسی تغییرات چندگانه در یک تحلیل را بسیار ساده می‌سازد. از طریق پنجره‌ی پروژه، کاربر می‌تواند یک سری از نقاط طراحی را ایجاد نموده و با اجرای تحلیل‌ها یک مطالعه‌ی موردی را انجام دهد.

طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)

برای بکارگیری کامل قدرت تحلیل پارامتری نرم افزار طراحی CAD ANSYS DesignXplorer روی پلتفرم انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) توسعه داده شده است تا طراحی آزمایشات، بهینه‌سازی هدفدار، جستجوی مقادیر اکسترمم یا حتی تحلیل‌های شش سیگما برای بررسی قدرت طراحی قابل انجام باشند. این قابلیت ها در تمام بخش‌های نرم افزار، سیستم‌های فیزیکی و تمامی حل‌گرها در دسترس قرار دارند.


در نرم افزار انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) روند انجام تحلیل به صورت شماتیک نمایش داده می شود، در تصویر بالا روند تحلیل تا مرحله مش بندی پیش رفته است.


با کشیدن و رها کردن می توان به سادگی سیستم‌های دارای فیزیک مختلف را به یکدیگر متصل نمود

کشیدن و رها کردن سیستم‌های تحلیلی مختلف

پلتفرم انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) امکان یکپارچه سازی تحلیل های مختلف را به صورت همزمان فراهم کرده است. ایجاد تحلیل‌های پیچیده و کوپله دارای فیزیک‌های مختلف به سادگی کشیدن در یک سیستم تحلیلی متصل و رها کردن آن روی تحلیل مرجع می‌باشد. اتصالات برای انتقال اطلاعات مورد نیاز به صورت خودکار شکل می‌گیرد
پلتفرم انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) به صورت خودکار یک اتصال برای به اشتراک گذاشتن هندسه در دو تحلیل سیالاتی و سازه‌ای ایجاد می‌کند و علاوه بر کاهش فضای لازم برای ذخیره‌ی اطلاعات مطالعه‌ی تأثیر تغییرات هندسه روی هر دو تحلیل را ساده می‌سازد. علاوه بر این، یک اتصال برای انتقال خودکار بارهای فشاری از تحلیل سیالاتی به تحلیل سازه‌ای ایجاد می‌کند.

ایجاد انعطاف پذیری در پروژه

سیستم‌های تحلیلی ارائه شده در بسته انسیس ورک بنچ (ANSYS Workbench) کاملا مستقل هستند زیرا تمام گام ها و مؤلفه‌های مورد نیاز برای تکمیل ابتدا تا انتهای یک پروژه شبیه‌سازی را در بر دارند. شماتیک پروژه طوری طراحی شده است که کاملاً انعطاف پذیر باشد. کاربر می‌تواند به صورت‌های مختلف مؤلفه‌های متفاوت را به یکدیگر متصل کند تا سیستمی با نیازهای تحلیلی خود ایجاد نماید.


زنجیره‌ی سیستم‌ها برای حصول حل‌های خلاقانه برای مسائل مهندسی دنیای واقعی ایجاد می‌شوند

 

برخی از قابلیت های نرم افزار ANSYS

کاربرد نرم افزار ANSYS در صنعت هواپیماسازی

قابلیت های نرم افزار ANSYS در زمینه ایرودینامیک

قابلیت های بسته نرم افزاری ANSYS Workbench

نویسنده متن:   مهندس علی مختاری
ویراستار:      مهندس مهدی مرادی
تماس با ما:   contact@ansyspro.ir


Copyright © 2013 ANSYSpro. All rights reserved.

ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود