آموزش تخصصی نرم افزار انسیس ورکبنچ ANSYS workbech ANSYS workbench
 

صنعت هواپیماسازی

طراحان در صنایع هوایی دائماً در تلاش هستند تا کارایی هواپیماهای تجاری و نظامی را از لحاظ مصرف سوخت، قابلیت مانورپذیری و آیرودینامیکی افزایش دهند. برای دستیابی به این هدف، طراحان از مواد مهندسی جدید مثل کامپوزیت ها استفاده می‌کنند، که منجر به دستیابی به هواپیماهای سبک‌تر، قوی‌تر، مطمئن‌تر و راحت‌تر می‌شود.

خطوط جریان بر روی بدنه هواپیما
خطوط جریان هوا روی بدنه هواپیما

جریان آرام یا مغشوش؟ ANSYS پاسخ می دهد

پیش‌بینی رفتار جریان وابسته به هندسه بدنه هواپیما و مواد بکاررفته در آن بسیار حائز اهمیت است. یکی از خصوصیات مهم جریان، زمان و محل تغییر وضعیت جریان از حالت آرام به مغشوش است که تعیین آن از طریق روابط تحلیلی و آزمایشگاهی بسیار پیچیده است، در این میان نرم افزارهای شبیه‌سازی می توانند کمک شایانی نمایند. مهندسانی که ابزارهای ANSYS را مورد استفاده قرار می‌دهند به‌سادگی می‌توانند محدوده‌ی جریان آرام را تعیین کنند. تعیین محدوده جریان آرام از این نظر مهم است که مهندسان به دنبال پیش‌بینی درگ در محدوده‌ی عدد یک – و راه‌هایی برای کاهش درگ- هستند. علاوه براین، با کمک ابزارهای ANSYS می توان بطور دقیق، موقعیت جدایش را در لایه‌ مرزی روی بدنه هواپیما تعیین نمود.

طراحی ماشین پرنده در حالت استال نزدیک بال
طراحی ماشین پرنده در حالت استال نزدیک بال

یکپارچه سازی تحلیل های مختلف توسط ANSYS

در طول فاز طراحی جزئیات، تیم‌های مهندسی اغلب با این مسئله مواجه می شوند که وسیله از وزن مجاز تجاوز می‌کند. حل این مسئله با کمک نرم افزار ANSYS، که ابزارهای شبیه‌سازی شامل زمینه‌های سازه، سیال و الکترومغناطیس را یکپارچه ساخته است، ساده‌تر شده است.
ANSYS به عنوان نرم افزاری پیشگام در توسعه‌ و بهبود محصولات مبتنی بر شبیه‌سازی، به کمپانی‌های هواپیماسازی کمک می‌کند تا به هدف دوباره‌کاری صفر، تسریع روند بهبود و کاهش هزینه‌های طراحی همراه با ایجاد قابلیت ابداع، خلاقیت و کیفیت دست یابند.

برای مثال:

• تعیین اثرات آیروالاستیک برای سیالات غیرخطی یا سازه‌های غیرخطی
• تعیین جریان با سرعت در حد سرعت صوت
• تعیین محدوده جریان جدا شده
• تعیین جابه‌جایی‌های بزرگ هندسی در هواپیماهای دارای برد عملیاتی و ارتفاع زیاد
• بررسی اثر برخورد پرندگان و برخورد پرتابه‌ ها به بدنه هواپیما
• ...

 

برخی از قابلیت های نرم افزار ANSYS

کاربرد نرم افزار ANSYS در صنعت هواپیماسازی

قابلیت های نرم افزار ANSYS در زمینه ایرودینامیک

قابلیت های بسته نرم افزاری ANSYS Workbench

نویسنده متن:   مهندس علی مختاری
ویراستار:      مهندس مهدی مرادی
تماس با ما:   contact@ansyspro.ir


Copyright © 2013 ANSYSpro. All rights reserved.

ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ ANSYS Worknench انسیس ورکبنچ finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود finite element امان محدود